Yağ Filtresi Değişimi

Motor Yağ Filtresi Değişimi

Motorunuzun daha uzun bir süre sağlıklı bir şekilde çalışması için motor yağlarına ihtiyaçları vardır. Motor yağı kullanımının amacı motor içindeki parçaların aşınmasını minimum seviyeye indirmek ve sürtünmeyi azaltmaktır.

Motor yağı bilinen bir çok yağdan farklı olarak motoru koruma görevi gören ve paslanmasını geciktiren maddeler barındırır. Motor yağı filtresi de motorun yağlanması sırasında işlevsel bir parçadır. Motora aktarılacak olan yağ motor yağı filtresinden geçer ve motora en temiz hali ile ulaşır. Motor yağı filtresi kullanımı dolayısıyla sık sık değiştirilmesi gereken bir parçadır..

Motor Yağı Filtresi Nasıl Değişir

Araçların içinde kullanıma göre ya da markasına göre değişim süreleri de farklılık göstermektedir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere motor yağı filtresi değişimi konusunda profesyonel bir şekilde hizmet sunabiliriz. Motor yağı filtresi değişim işlemlerinde öncelikle motor yağının boşaltılması gerekir. Daha sonra motor yağı filtresini anahtar yardımı ile yerinden çıkarın ve yenisini yerleştirin. Son olarak temiz motor yağını ekleyebilir ve işlemi sonlandırabilirsiniz.

Motor Yağı Filtresi Ne zaman Değiştirilmelidir?

Yağ filtresi değişimi aracın motorunun en iyi kullanılması ve performansının uzun yıllar boyunca en iyi şekilde devam etmesi için önemlidir. Aracınızı tanımanız ve yağ filtresinin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bilmeniz oldukça önemli bir konudur. Yağ filtre değişimleri genel olarak 10.000 ile 15.000 kilometre arasında geçen mesafeleri kapsamaktadır.

Aracınızın kullanım sıklığına göre bu sürelerde değişim olabilmekte birlikte yaklaşık 1 yıl kadar bir süre zarfını da kapsayabilmektedir. Değişim yaptırdığınız yağ filtresinin orijinal parça olmasına dikkat etmelisiniz. Aracınızın en verimli şekilde çalışması motorunuzda bulundurduğunuz parçaların kalitesine göre de değişebilir. Yanlış takılan parçaların motorunuza zarar vermesi ve yanlış süzme sorunları ile birlikte aracınıza kalitesiz yağ geçişi sağlamış olursunuz. Bu şekilde hem verimden kayıp yaşar hem de maddi olarak zarar etmiş olursunuz. Bu işlemlerin profesyoneller tarafından yapılması sizler için çok daha sağlıklı bir adım olacaktır.

Motor yağı filtresi değişimlerinde doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi için uzman ekibimizin bulunduğu Antalya Döşemealtı Otopratik adresimize gelebilir ve güvenli bir şekilde yağ filtre değişimi yapabilirsiniz.

 

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri