Silecek Değişimi

Silecek Değişimi

Silecekler yağmurlu ya da havanın tozlu olduğu günlerde güvenli bir sürüş için kritik öneme sahiptir. Bu nedenden dolayı sileceklerin belirli bir zaman diliminden sonra değiştirilmeleri gerekir. Silecek değiştirme işlemleri servisler tarafından en doğru şekilde yapılmalıdır.

Silecek Nasıl Değiştirilir?

Araçların silecekleri birbirinden farklı olabilir bu yüzden aracınız için seçeceğiniz sileceğin boyutları, markası ve tipi aracınıza uygun bir şekilde seçilmelidir. Sileceklerin süpürge boyları her araçta farklıdır. Bu konuyu dikkate almazsanız aracınıza uygun olmayan sileceği tekrar geri götürmek zorunda kalabilir aşağı doğru çekerek yerinden çıkarabilirsiniz.

Aracınıza uygun olan sileceği aldıktan sonra değiştirme işlemi için dik konuma getirmeli ve değişim işlemine başlamalısınız. Silecekleri kendinize doğru çekerek klipsleri sökebilirsiniz. Sökümden sonra yenisini takabilir ve değişim işlemini tamamlayabilirsiniz. Silecek değişimi konusunda sorunsuz bir şekilde işlemleri tamamlamak istiyorsanız Antalya Döşemealtı Otopratik olarak servisimizden destek talep edebilirsiniz. Silecek değişim işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor ve zamandan kazanç elde etmenizi sağlıyoruz.

Sileceklerin uzun süre kullanılması için kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Değişim işlemlerinden sonra camın üzerinde taş, kir ve toprak parçalarına benzeyen her hangi bir cismin olmaması gerekir. Aksi halde camlarınızın çizilme riski oluşabilir.

Silecek Ne İşe Yarar?

Otomobillerin sileceği camda oluşan lekelerin kolay bir şekilde temizlenmesini sağlayan araç parçasıdır. Direksiyonun kenarında bulunan kol sayesinde kolayca kontrolü sağlanır. Cam silme sıvısı ile de kullanılır ayrıca cam sıvısı olmadan da kullanılmaktadır.  Olumsuz hava koşulları sırasında kar, yağmur ve tozun görüş alanınızı kapatması güvenlik sorunu oluşturabilir. Sileceklerinizin en iyi şekilde çalışması ve  yol sırasında problemler yaşamanızı önlemek amacıyla görüş açınızı her zaman açık tutmaya yarayan silecekler hayati öneme sahip araç parçalarıdır.

Silecek Bakımı Nasıl Yapılır?

Araçların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için cam sileceklerinizin en iyi şekilde çalışması ve yol görüşünüzü sağlaması gerekir. Cam silecekleri kaliteli malzemelerden oluşacak olsa bile zaman içerisinde parçalanmalar ya da bozulmalar meydana gelebilir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak cam sileceklerinizin değişiminde kaliteli malzemeler kullanıyor ve hızlı bir şekilde değişimleri tamamlayarak yardımcı olabiliriz.

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri