Periyodik Bakım

Araç Periyodik Bakımı ile Aracınızın Sağlığı ve Performansı için Neden Önemlidir

Araç periyodik bakımı aracınızın bütün parçalarının uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi ve korunabilmesi için kritik öneme sahip bir konudur. Aracınızın performansının düşmesini engelleyebilir ve güvenlik açısından problem teşkil edecek sorunların olmaması için gereklidir.

Aracınızın motor, frenler, şanzıman, direksiyon, lastikler, süspansiyon, yağ değişimleri, filtreler gibi bir çok farklı bileşeninin kontrollerinin yapılması ile aracın verimliliğinin maksimum seviyede kaliteli hale getirilmesi amaçlanır.

Aracınızın ömrünü etkileyecek sorunların tespiti ve engellemesi açısından sağlıklı bir araca sahip olmanız önemli bir konudur. Bu şekilde 2. EL aracınızın değeri düşmez ve ilk günkü kalitesini koruduğu için size çok daha iyi kazançlar getirebilir. Bir şey olmaz diyerek ihmal ettiğiniz bakımlar her gün size daha fazla zarar olarak dönmeye başlayacaktır.

Örnek olarak yağ kontrollerinin yapılmaması aracınızın fren, motor, şanzıman gibi parçalarının hepsinin sorunlar yaşamasına neden olacaktır. Bunlar küçük parçalar olarak teker teker etkilenirken motorunuza dokunacak olan bu durum yol güvenliğinizin her an tehlikede olması demektir. Aracınızın ömrünü etkileyecek bu durumlar sizi hem zaman hem de maddi olarak büyük kayıplara sürükleyebilir.

Aracınızın frenleri, lastikleri, elektronik aksam sorunları, lambaları gibi yol gidiş sırasında trafiğin akışını bozabilecek durumların önüne geçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken bir konudur.

Unutmamalısınız ki yeni nesil araçlar ne kadar iyi olursa olsunlar parçaların bir ömrü ve kullanım süreleri vardır.  Yıllar boyunca kullandığınız parçaların bir zamana kadar en iyi verimliliğini alabilir bir noktadan sonra aracınıza zarar verdiğini görürsünüz. Bu sorunları tespit edebilmek için aracınızın periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Sorunun tespit edildiği parça ya da parçalar profesyonel kişiler tarafından aracınızdan sökülür ve yenisi yerine takılır.

Aracınıza periyodik olarak bakım yaptırmasanız bile alıştığınız sürüş kalitesinin dışına çıkacağınız için bir sorun olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Periyodik araç bakımlarında sizin fark edebildiğiniz sorunlar dışında bakım hizmetini sunan profesyonel ekiplerimizce en ince detaya kadar incelenir. İleride size sorun çıkarabilecek durumlar güvenlik sorunu yaratmadan halledilir.

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri