Baskı Balata Değişimi

Baskı Balata Değişimi ve Fiyatları

Antalya Döşemealtı Otopratik olarak aracınızın baskı balata değişimlerini, genel bakımlarını , lastik değişimi ve onarımını, klima bakımı ve balans ayarı gibi konuların tamamında uzman ekibimizle mağazalarımızda sizlere destek verebilmekteyiz.

Baskı balata işlevini kaybetmeye başladığı zamandan itibaren debriyaj sisteminde kullanım zorlukları ve aksamalar olacaktır. Birbirini etkileyen bu durumlar yüzünden farklı sorunlarda meydana gelebilir bu yüzden değişiminizi ve bakımlarınızı ne kadar erken yaparsanız sizler için o kadar faydalı ve  kazançlı bir adım olmuş olur.

Baskı Balatası Nedir?

Vites kutusuna debiryaj aracılığı ile gönderilen hareketin iletimini sağlayan parçaya baskı balatası denir. Baskı balatası farklı durumlar dışında fabrikaların belirttiği süreler zarfında değiştirilmelidir. Zaman içerisinde yıpranabilir ve yapması gereken işi yapamıyor hale gelebilir.

Aracınızın aniden kalkış ve aniden duruşları, yanlış yapılan vites kullanımları, rampalarda yapılan debiryaj hataları ve aracınıza yüklediğiniz yükün fazlalığı baskı balatanın aşınma sorunları dahilinde oluşur. Yokuş yukarı çıkan aracın ağır yükü yüzünden uzun süre devam eden durumlar baskı balatayı hızlı bir şekilde yıpratır. Ayrıca yollarda aracınızın düşen vites verimi yüzünden sağlıklı sürüş elde edemeyebilirsiniz.

Baskı Balata Değiştirme

Periyodik bakımlar araçlarınız için oldukça önemli bir durumdur. Bu bakımlar sırasında baskı balatanın da kontrolü yapılır. Kontrollerden sonra balatada yıpranma görülüyorsa değişiminin yapılması gerekir aksi halde yola çıktığınız zaman vites değişimi sorunları ile uğraşmak zorunda kalırsınız.

Fiyatları balatanın kalitesi ve ustanın deneyimli olmasına göre değişiklik gösterebilir. Baskı Balata yenileme hizmetlerimizden faydalanmak ya da detaylı bilgi alabilmek için Antalya Döşemealtı Otopratik Hizmeti sitemiz ya da adresimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Baskı Balata Değişimi Nasıl Yapıyoruz

Aracınızın motorunda ya da farklı bir bölgesinde oluşan arızalarda uzman değilseniz ya da uzman olmayan birinin elinde bakım onarım yaptırıyorsanız daha büyük masraflarla karşı karşıya kalmanız oldukça mümkün. Profesyonel araç bakım hizmeti alarak hem zamandan hem de maddi olarak uzun zamanlı bir kazanç sağlamış olursunuz. Doğru atölye seçimi sizi her türlü bakım onarım konusunda kara geçirecektir.

Motorun muhafazası sökülür, şanzıman yağı boşaltılır ve motorda bulunan aks parçaları sökülerek üst kısımda bulunan şanzımana ulaşılır. Burada bağlantı civataları sökülür ve debiryaj baskı balataya ulaşılır.

Değişimden sonra şanzıman yerine geri takılıp yağı değiştirilir. Bütün değişimler tamamlandıktan sonra araçlar konusunda uzman olan sürücüler tarafından sürüş testi yapılır ve bir sorun varsa hızlı bir şekilde fark edilir ve çözüme kavuşturulur.

 

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri