Direksiyon Kutusu Değişimi

Direksiyon Kutusu Değişimi Nedir?

Direksiyon kutusu aracınızın kontrolünü sağlayan önemli bir parçasıdır. Arızasını fark ettiğiniz an onarım ya da değişimin yapılması gerekir. Direksiyon boşluklarının artması ile zaman içersin de oluşabilir. Direksiyon boşlukları da direksiyon kutusundaki arızalardan meydana gelebilir.

Aracınızın yolda giderken direksiyona verdiği tepkilerin değişiminde bir sorun olduğunu fark edebilirsiniz. Direksiyonun dönüşlerde zorlanması gibi durumlardan çıkarmanız gereken sonuçlardan biri direksiyon kutusu arızasıdır. Ayrıca herhangi bir şekilde yağ sızdırma durumu da arıza için sebep olabilir.

Direksiyon kutusu söküm işlemi oldukça zorlu bir işlem olmakla birlikte alanında profesyonel kişiler tarafından yapılması çok iyi olacaktır. Direksiyon kutusu aracın tekerleklerine, öncelikle egzozun daha sonra sonra yağ pompasına ve direksiyona bağlı olduğu kısımlardan tek tek ayrılarak sökme işlemi gerçekleşir.

Direksiyon kutusu değişiminin amacı direksiyonda bulunan sorunların çözümlenmesi amaçlıdır. Bu işlemleri kendi başınıza araç ve gereçsiz bir şekilde yapmanız imkansızdır. Yetkili servislerimizle iletişime geçerek bizlerden dilediğiniz zaman yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu durum hem kendi güvenliğiniz hem de aracınızın daha sağlıklı bir şekilde tamamlanması için önemlidir.

Direksiyon Kutusu Değişimi Neden Gereklidir?

Yola çıktıktan sonra aracınızda sürüş problemleri yaşıyorsanız bu durumun sebeplerinden biri direksiyon kutusu olabilir. Direksiyon tutuşunda oluşan sertlik yüzünden direksiyonu çevirmek zorlaşabilir. Aracınızın sahip olduğu direksiyon kutusunun tipide buna benzer durumlara neden olabilir. Hidrolik direksiyon sistemlerinde aracın farklı sorunlarından kaynaklı bir şekilde etkilenen direksiyon yine aynı şekilde sertleşebilir ve kullanılamaz bir seviyeye gelebilir. Direksiyon sisteminin kablolarında kopmalar bağlantı sorunları elektrik motorunda bulunan problemlerle alakalı olabilir.

Direksiyonu sağa sola çevirirken boşluk hissi sık sık geliyorsa direksiyon mafsalınızın yıpranması , direksiyon kutusunun arıza vermesi ile alakalı olabilir. Aracınız çalışmıyorken direksiyonda hissedilen boşluk farklı çalıştırdıktan sonra yolda devam ederken hissettiğiniz boşluk ise direksiyon kutusu ile alakalıdır.

Aracın kullanılması esnasında direksiyon boşluğu dışında metallerin bir birine sürtünmesi ya da çarpışması gibi sesler geliyorsa direksiyon kutusunun içindeki dişlilerin aşınması ya da eskimesi durumunda oluşur. Araçlarda farklı sorunların meydana gelmesi arızalar vermesi normal bir durumdur. Bu durumda sizlere Antalya Döşemealtı Otopratik olarak hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri