Triger Zinciri Değişimi

Triger Zinciri Değişimi

Triger zinciri aynı zamanda eksantrik zinciri olarak da geçmektedir. Bu sistem her araçta bulunmamaktadır. Ayrıca araçlarda kullanılan triger zinciri herkes tarafından bilinen bir parça da değildir.

Aracınıza her zaman Antalya Döşemealtı Otopratik adreslerimizde bakım onarım yaptırabilir ve yollarda güvenle gidebilirsiniz.

 Triger Zinciri Nedir? Ne İşe Yarar?

Motor bir çok farklı parçadan meydana gelmektedir. Motor parçalarının her biri diğeri kadar önemlidir. Triger zinciri de motorun çalışması makinenin aktif bir şekilde devam etmesi için önemlidir.  Triger zincirinin araç için sağlıklı çalışması , uzun ömürlü olması gibi bir çok faktörde etkilidir. Bir çok araç modelinde farklı boyut ve tiplerde olmakla birlikte motorun soğutma sıvısını motorun iç kısımlarında pompalama işleminin gerçekleşmesi için hareket eder.

Triger zinciri bu işlem dizisi sırasında rasgele bir şekilde hareket etmez. Otomotiv firmaları bu zincirleri belirli bir işlemi doğru bir düzende yapabilecek şekilde ayarlarlar. Triger zinciri dişleri krank milinin dişlerine belirli bir düzen içerisinde oturtulur. Bu düzen sayesinde subapların doğru zaman dilimlerinde açılıp kapanması sağlanır. Monteleme işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekir aksi halde subaplar doğru bir şekilde açılıp kapanmaz.

Yanlış yerleştirilen triger zinciri yüzünden motor arıza verebilir.  Motorun üzerinde bulunan parçaların her biri en doğru şekilde yerleştirilmelidir. Triger zincirinde olduğu gibi bütün parçaların uyum içerisinde olması zorunludur. Aksi halde aracınızda aniden oluşabilecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu ve benzeri bir durumla karşılaşmamak için triger zincirini belirli süreler dahilinde kontrol ettirebilirsiniz. Anltalya Döşemealtı otopratik olarak aracınızın genel bakımları ve onarımları için her zaman destek vermekteyiz.

 Triger Zinciri Yerleştirmesi

Triger zinciri değişim işleminde eski triger zinciri ile orijinal parça olarak değiştirilmesi gerekir. Değişim yapılırken zamanlama ayarlaması oldukça önemlidir. Markanın modeline göre triger zinciri geleceği için yanlış zincir takılma olasılığı yoktur.  Yeni takılan triger zinciri baskı yapılmadan kolay bir şekilde yerine oturtulmalıdır. Üretici firmaların önerileri takip edilmeli ve ona göre ayarlamalar yapılmalıdır. Son olarak oturtulan triger zincirinin civataları doğru bir şekilde sıkılır. Bu adımların tamamı alanında profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

 

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri