Kampana Fren Balatası Değişimi

Kampana Fren Balatası Değişimi

Kampana fren balatası değişimi fren ve amörtisör bakımları gibi aynı kategoride yer almaktadır.  Aracınızın yollarda güvenle devam etmesini istiyorsanız fren sistemlerinizin tamamının sağlam bir şekilde çalıştığından emin olmalısınız. Düzenli bir şekilde yaptırdığınız bakımlar içinde fren kampana balatasının da kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Motorlu araçların fren sistemleri oldukça karışık bir mekanizmaya sahiptir. Frene bastığınız zaman aracınızın doğru yerde doğru şekilde durabilmesi için fren sistemlerinizin tamamının uyumlu bir şekilde çalışması gereklidir. Kampana fren balatası sayesinde frene basmanız ile birlikte tekerleklerde baskı oluşturur ve bu sayede aracınız yavaşlayarak durur. Kampana fren balatasının zamanı dolduysa, yıprandıysa ya da kullanılacak halde değilse değişiminin kesinlikle yapılması gerekir. Bu duruma bağlı olarak aracı kullanan kişinin kullanım şekline göre de kampana fren balataları kullanım ömürlerini tamamlayabilirler.

Kampana Fren Balatası Nedir?

Kampana Fren Balatası içten sıkıştırma yaparak arka tekerleklerin hızını azaltır. Aracınızın hızın verdiği enerji ile savrulmasını önler. Arka teker bölümünde hidrolik fren takımı tarafından harekete geçirilen ve aracın hızını kesmeye yarayan önemli bir parçadır.

Araç Kampana Fren Balatalarının Arızaları

Aracınıza binin ve müzik açmadan ilerleyin pencereler ise rüzgarın çarpma sesi olmayacak şekilde camlarınızı kısıt bir şekilde açın. Fren pedalında oluşan sertleşme ile kampana fren balatalarında aşınma olduğunu anlayabilirsiniz. Aracı kullanırken titreme ya da sürüş esnasında performans kaybıda buna bağlanabilir. Balatalar aşındıkça frene daha sert bir şekilde basmak zorunda kalabilirsiniz. Kampana Fren balatasının bittiğini çıkan ses ile anlayabilir ve hemen Antalya Döşemealtı Otopratik oto servis hizmetlerimizden faydalanmak ve sorunlarınıza çözüm getirmek için destek alabilirsiniz.

Kampana Fren Balataları Fiyatları

Araç parçaları büyük bir sanayi olarak araçların ihtiyaçlarını tedarik etmek için çalışır. Ancak her marka aynı kalitede parça vermeyebilir. Ünlü ve güvenilir markaların parçaları daha sağlam olurlar. Aracın tipi ve modeli alınacak ürünün kalitesi ve yapısıyla birbirine uygun olmalıdır. Bazı araçlar için kampana fren balatalar özel tasarım olarak üretilmektedir. Aracınızla ilgili herhangi bir bakım ihtiyacınız  için Antalya Döşemealtı Otopratik servisimizden bakım ve onarım için yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri