Kızdırma Bujisi Değişimi

Kızdırma Bujisi Nedir

Buji araçların parçaları arasında adının en çok duyulanlar içerisindedir. Araçların içinde birbirinden farklı kullanım alanları olan bujiler mevcuttur. Bunlardan biride konuda bahsettiğimiz kızdırma bujisi olarak geçmektedir. Dizel araçlarda motorun sağlıklı bir şekilde çalışması için yanma odasında istenilen sıcaklığın sağlanması kızdırma bujisi tarafından yapılmaktadır. Tam tersine benzinli araçlarda kızdırma bujisine gerek yoktur. Çünkü benzinli araçlar yeterli ısıyı kızdırma bujisine gerek kalmadan üretir ve aracın sistemleri içerisinde ısının akışını daha kolay bir şekilde sağlar.

Kızdırma bujisi asıl olarak dizel araçlarda kullanılmaktadır. Amacı sadece ısınmak değil motorun ihtiyacı olan sıcaklığı oluşturabilmektir. Kızdırma bujisi tam olarak araçların soğuk olan yanma odalarındaki ilk yanma işleminin gerçekleşmesi için çalışan bir ısıtıcı eleman olarak da görülebilir. Aracınızın çalışmaması gibi durumlarda ya da araç yolda aktif bir şekilde ilerlerken motorunuzda oluşacak ateşleme ve benzeri sorunlar için Antalya Döşemealtı Otopratik olarak bizlere başvurabilir ve aracınızın genel bakımları dahil kızdırma bujisi içinde onarım yapılmaktadır.

Kızdırma Bujisi Ömrü Ne Kadardır?

Kızdırma bujisi araç motorlarının yanma odaları içinde bulunmaktadır. Sıkıştırma esnasında aracın motorlarında yanma görevini üstlenerek ateşlemeyi sağlar. Arabaların parçaları her zaman belirli bir kullanım süresine sahiptir. Kızdırma bujisi de çalışma yoğunluğu ile de alakalı olarak yaklaşık 90.000 kilometre ve 110.000 kilometrelik bir ömür ön görülmektedir. Aracınızı çok sık kullanıyorsanız 100.000 kilometrelik süreç içerisinde aracın genel bakımlarını güvenebileceğiniz bir oto servis olan Antalya Döşemealtı Otopratik ile yaptırabilirsiniz.

Kızdırma Bujisi Arızaları

Araçlarda genele baktığınız zaman her an bir parça arıza verebilir. Parçaların ömrüne göre ya da arcın kullanım şekline göre bu zaman zarfı değişiklik göstermektedir. Kızdırma bujisinin de belli bir ömrü olmakla birlikte kullanımınıza da bağlı olarak işlevini kaybetmesi mümkündür. Arızayı aracı çalıştırırken fark edebilirsiniz.

Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere aracınızla ilgili her konuda yardımcı olmak için hazırız. Tam olarak belirleyemediğiniz araç problemlerinizi servisimizin uzman kadrosu testler yaparak tespit eder ve gerekli müdahalede bulunurlar. Aracınızın profesyonel bir şekilde bakımlarını yaptırdığınız sürece daha uzun süreli ve sağlıklı bir kullanıma sahip olacaksınız.

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri