Triger Kayışı Değişimi

Triger Seti Değişimi

Araçların içinde bulunan her parça başka parçayı besler. Bütün parçaların nizami bir şekilde çalışması gerekir. Aksi halde küçük bir noktada oluşan sorun aracın en beklenmedik noktasında arızalara sebebiyet verebilir. Triger seti motorun ana hareket beyin bölgesi olarak bilinmektedir.
Motorun en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktadır.  Motordaki parçaların birbiri ile uyumlu ve doğru bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Triger kayışı zaman içerisinde yıpranabilir ve işlevini yerine getirememeye başlayabilir. Bu yüzden belirli zaman dilimi içerisinde kontrollerinin yapılması ve gerekirse değiştirilmesi gerekebilir. Aracın motorunda işlev gören parçalar birbirini direkt olarak etkiler. Burada etkilenen tek bir parça bütün motor sistemini durdurabilir. Bu sebeple triger kayışı değişimi yapılırken kayışın kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Triger Kayışı Nedir?

Motorda kam ve krank millerini orantılı bir şekilde döndürerek silindirlerin doğru zaman ateşleme sağlamasına olanak tanıyan parçaya triger kayışı denir. Gerilim ve rulman gibi triger kayışı da bu takımın içinde önemli bir parçadır. Motorunuzun en iyi şekilde çalışmasına olanak tanıyan triger kayışından iyi bir verim almak için düzenli olarak sağlam olup olmadığını kontrol etmenizle mümkündür.

Miller arasında dönüşü dengeleyen ve doğru zamanda çeviren bu kayış sistemin en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Aracınızın genel olarak parçaları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu yüzden triger kayışını belirli aralıklarla kontrol etmeniz ve yolda iken olası riskler konusunda önlem almanız önemlidir.

Triger Kayışı Ne Zaman Değişmelidir?

Kullanımınıza bağlı olarak öncelikle belirli bir süre yoktur. Ancak kullanım süresi dolduğu zaman değiştirilmesi önemlidir. Ya da 90 bin kilometre yol alındıysa gözden geçirmeniz gerekebilir. 3 yıl içerisinde 90 bin kilometrenin üzerine çıktıysanız Antalya Döşemealtı Otopratik hizmetlerinden faydalanabilir ve triger kayışınızı güvenli bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Triger Seti Modelleri

Triger setleri araçların markası ve modellerine göre değişiklik gösterir. Triger seti içerisinde bulunan zinciri, kayışı ve su pompası, gergi bilyası motorların modellerine göre değişir ve hepsi birbirine uymaz. Triger seti alımında ve değişiminde Antalya Döşemealtı otopratik olarak hizmetlerimizden güvenle faydalanabilirsiniz. 

 

Otopratik Araç Bakım Hizmetleri