Nitrojen Dolumu

Lastik Nitrojen Dolumu

Oto lastiklerde nitrojen kullanımı için Antalya Döşemealtı Otopratik servisimize gelerek en doğru şekilde dolumunuzu yaptırabilirsiniz. Yapılacak işlemin zorluğu bir yana çok dikkatli ve hassas davranarak tamamlanması mühim bir konudur. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere lastik nitrojen dolumu konusunda alanında uzman ekibimizle en iyi şekilde destek olabilir ve işleminizi hızla tamamlayabiliriz. Lastiklerinizin havası tamamen boşaltıldıktan sonra nitrojen dolumu yapılır. En son tekrar doldur ve boşalt işlemi yapılır bunun amacı lastiklerinizde sadece nitrojen olmasını sağlamaktır.

Lastiklere Neden Nitrojen Basılır?

Oto lastikler birçok sebepten dolayı problemler yaşayabilir ve ömrü normalden daha kısa sürede tamamlanabilir. Bu sorunlardan bir tanesi araçlarınızın lastiğinin ömrüne etki eden en önemli faktör nemdir. Lastik havada bulunan nem ile içten içe zedelenmeye başlar ayrıca lastik otellerinde de lastiklerin nemden korunacak bir alanda saklanması bu yüzdendir. Nem araç lastiklerine en çok zarar veren etkenlerden biridir. Nitrojen gazı bu konuda oldukça iyi bir seçim olabilir. Nem lastiklerde korozyon etkisi yaratırken nitrojen gazı nem oluşumunu engeller ve araç lastiklerinizin nemden uzak tutar.

Araç lastiğinizi etkileyen nem faktörü nitrojen sayesinde engellenmiş olur ve bu sayede daha uzun ömürlü lastiklere sahip olursunuz. Ayrıca yakıt tasarrufu konusunda da aracınıza %2 lik bir getirisi olacaktır.

Lastiklere Nitrojen Doldurmanın Faydaları Nelerdir?

İlk olarak söylenecek olan faktör nitrojenin nem oluşmasını engellemesi ve bu sebeple korozyon oluşumunu da durdurmuş olmasıdır. Bu durumda lastikleriniz daha uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilir. Oksijen frenleme esnasında ısınma yapabilirken nitrojende bu ısınma yaşanmamaktadır. Bu sayede çok daha iyi bir performans sağlayabilir. Nitrojende oksijene göre hava partikülleri daha büyük olduğu için sızdırma ve benzeri hava kaçırma durumları çok daha az olacaktır.

Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere nitrojen dolum işlemlerinde en iyi şekilde alanında uzman ekibimizle destek verebiliriz. Nitrojen dolumunu tavsiye etmekle birlikte bu konuda hizmeti en iyi şekilde de sizlere sunuyor ve güvenli bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Otopratik Jant / Lastik Hizmeti