Lastik Tamiri

Lastik Tamiri

Araç lastikleri aracınızın ağırlığını dengeli bir şekilde taşır ve uzun yollar boyunca dayanıklılık gösterir. Yıllar boyunca farklı teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş ve günümüz şartlarında en iyi halini almıştır. Oto lastiklerin kontrolleri ve bakımları yol boyunca güvenli bir şekilde ilerleyebilmek ve sorun yaşamamak için Antalya Döşemealtı Otopratik hizmetlerimizden faydalanabilir ve araç lastiklerinizi en doğru şekilde tamir ettirebilir yollarda güvenle seyahat edebilirsiniz. 

Oto Lastik Nedir?

Motorlu taşıtların hareket etmesini sağlayan kauçuk esaslı bir maddenin farklı teknolojik eklemelerle güçlendirilerek oluşturulmuş haline oto lastik denir. Oto lastiğin geçmişine gidecek olursak başlangıçta hareket ettirilebilen bir taş parçasından zaman içerisinde at arabalarındaki sağlam yapılı tahtaların kullanımına ve son olarak günümüzde evrildiği hali olan oto lastiklerin gelişimi bu şekildedir. Araçların maksimum seviyede performans verebilmeleri için ayarlanmış ve güvenli bir yolculuk yapabilmeleri amaçlanmıştır. Bunun sürekli olarak yapılması ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi aracınızın oto lastik bakımları sayesinde yapılabilir.

Lastik Seçimlerinde Doğru Adım

Oto lastiklerde yolların arızalı olması ya da aracın kullanım şekline bağlı olarak arızalar oluşması gayet doğaldır. Lastiklerinizin sönmesi , bir cisim tarafından delinmesi , parçalanma, yırtılma ya da aşınması gibi durumlar için Antalya Döşemealtı Otopratik oto servislerimize gelebilir ve hızlı çözümler sayesinde yolunuza devam edebilirsiniz. Sorun çözülebilecek bir seviyede ise müdahale edilir ancak daha büyük bir sorunsa araç lastiği değişimi yapılır. Burada atılması gereken adım ise araç lastiklerinin en doğru şekilde tamir edilmesidir. Uzman ekibimiz bu konu ile ilgili sizlere en doğru lastik seçimleri dahilinde de yardımcı olabilir.

Oto Lastik Hangi Durumlarda Yapılıyor?

Lastik kontrolü işin uzmanları tarafından yapılır ve sorun bakım yolu denenerek çözülebilecekse hızlı bir şekilde müdahale edilir. Ancak sorun daha büyük yırtılma ya da onarılamayacak şekilde bir açılma ile ilgiliyse o zaman lastik değişimi söz konusu olur.

Lastiklere Yama Uygulama

Yama uygulaması araçlarda genelde oluşan basit lastik sorunlarında uygulanan yaygın bir yöntemdir. Deliğin biraz daha açılması sağlanır ve aynı bölgeye mantar ya da şemsiye yama yöntemleri ile kapatma işlemi yapılabilir. Bu sayede aracınız yüksek bir maliyet yüküne girmeden bakımdan hızlı bir şekilde çıkabilir.

 

Otopratik Jant / Lastik Hizmeti