Lastik Değişimi

Lastik Değişimi

Lastiklerin bakımı ve kontrolleri diğer araç parçalarına göre daha sık bir şekilde yapılmalıdır. Günlük olarak lastik havasının yeterli olup olmadığını rutin bir şekilde kontrol etmelisiniz. Hava basıncı içinse en az 15 günde 1 kontrollerin sağlanması gerektiğini bilmelisiniz.

Lastiklerde oluşan sorunlar yüzünden genel olarak bakımlar yapmaktayız. Ancak sorun bakımın yapılması dışında daha büyük bir problem olarak görünüyorsa lastik değişimi yapılmalıdır. Lastik değişiminde bir çok teknolojik alet sayesinde çok zorlanmadan yapılan bir işlem olduğu bilinmektedir.  Lastik değiştirme işlemlerinin kolay olması sizleri yanıltmasın. Bu durum için bile profesyonellerin yapacağı değişiklik adımları sizlerden farklı olacaktır.

Lastik Değişim İçin Gerekli Malzemeler

Aracınızda bulunması gereken aletlerin kullanımı da önemlidir. Bu aletlerin içinde kriko, bijon anahtarı, yedek lastik, kullanım klavuzu ve lastik takozudur. Bunların içinde bulunan lastiğin doğru basınç değerlerini bulmalı ve klavuzda yazan şekilde ayarlanmalıdır.

Lastik Değişimi Ne Zaman Yapılmalı

Araç lastik değişimleri mevsimsel olarak olağan bir şekilde yapılabilir. Bu durum kaza yapma riskinizi minimum seviyeye indirirken yol tutuşunuzu da en üst seviyeye çıkarabilir. Kış aylarında karlı zeminlerde yanlış lastik kullanımı oldukça yanlıştır. Kontrolünüzü kaybedebilir ve başkalarının da canını tehlikeye atabilirsiniz. Yollarda en sağlıklı şekilde ilerlemek için atmanız gereken bir çok adım vardır. Lastik değişimi bu adımların arasında en önemlilerinden bir tanesidir. Lastiklerinizin kontrollerinin sağlanması için ayda 1 defa kontrol merkezlerine gidebilirsiniz. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere lastik değişimi ve lastik kontrolleri konusunda en iyi hizmeti vermekteyiz. Lastiklerinizin ihtiyacı olan bakım, onarım ve değişimleri alanında yetkin ustalarımızla birlikte yapmaktayız.

Lastiklerinizde bulunan aşınma miktarı belli bir seviyenin üstüne çıktıysa patlama gibi bir durum oluşmadan değiştirmelisiniz. Bu durumların en iyi şekilde tespit edilebilmesi için profesyonel hizmet almalı ve yollarda güvenle ilerleyebilmelisiniz.

Lastik yanaklarında bir balon oluşumu görüldüğü an ilk iş olarak lastiğin değiştirilmesi gerektiğini bilmenizdir. Bu sayede büyük bir tehlike oluşmadan kendinizi ve trafikteki insanların hayatını tehlikeye atmış olmazsınız.

 

Otopratik Jant / Lastik Hizmeti