Oto Klima Tamiri

Oto Klima Bakım Hizmeti

Araçların bir çok parçasında hasar, arıza ve benzeri durumlar her zaman yaşanabilir. Oto klima arızaları alanında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.

Araç Klima Bakımı

Aracınızın periyodik bakımlarını genel olarak mevsimden mevsime yaptırabilirsiniz. Aracınızın bütün parçaları birbiri ile tek parça halinde çalışmaktadır. Araç klimaları yazın ve kışın yolcuların  en çok ihtiyaç duyduğu oto parçaların başındadır. İnsanlar havanın etkilerinden ötürü hasta olmamak için araçlarda klimaya ihtiyaç duyarlar. Klimanın olmaması, çalışmaması gibi durumlar rahatsızlık yaratır. Bu sebeple periyodik bakımlar sırasında araçlarınızın klimalarının gazlarını kontrol ettirebilirsiniz. Filtre sistemlerinde bir aksaklık ya da sorun varsa bunun kontrolü yapılır. Ek olarak sıvı dolumları ve klima kanallarının kontrolleri sağlanır.

Klima genel bakımında alanında uzman oto servisimiz olan Antalya Döşemealtı Otopratik araçlarınızın hem genel bakımları hem de oto klima bakımı gibi sorun oluşan her alanda sizlere destek olmaktan mutluluk duyar.

Klima sistemlerinin en önemli parçalarından bir tanesi olan filtreler periyodik bakımlarla birlikte aracın performansında azalma olmadan önce ayarlanabilir. Profesyonel oto servis hizmetimiz olan Antalya Döşemealtı Otopratik olarak oto klimalarınızın bakım ve onarımlarını en doğru şekilde yapıyoruz.

Oto Klima Bakımı Neden Gereklidir?

 Oto klima bakımı sayesinde aracınızda oluşacak kötü kokular ve bakterilerin oluşmasına engellenir. Bakımsız klima yüksek enerji harcar ve yakıt masraflarınızı arttırır. Klimada oluşacak aşınmalar ya da parçalanmalar önceden tespit edilir ve hızlı bir şekilde müdahale edilir. Bu sayede ilerleyen zamanlarda daha fazla bir masraf oluşması engellenir. Klimada oluşacak olan gaz kaçakları kontroller sırasında tespit edilir ve erken müdahale sayesinde oluşacak aksi durumlar engellenir.

Oto Klima Bakımında Yapılması Gerekenler

Oto klimaların bakımları sırasında yapılması gereken en önemli uygulama klimaların gaz dolum ve kontrolleridir. Klima gazı klimanın doğru ısı enerjisini üretilmesi için gerekli olan güç kaynağıdır. Gaz dolum aşaması işin ustası olan kişilere bırakılmalı ve oldukça dikkatli yapılması gereken bir aşamadır.

Klima gazı dolum ve kontrolleri normal bir şekilde yapılan araç bakımlarının dışında kalan özel bir araç bakımıdır.

Klima bakım işlemi özel olarak talep edilmeli ve uzmanlık alanı klima olan kişiler tarafından ilgilenilmelidir. Bu konuda uzman ekibimiz ile sizlere oto klima hizmeti vermekteyiz.

Otopratik Klima Hizmeti