Araç Klima Temizliği

Araç Klima Temizliği

Aracınızın genel temizliği dışında klima temizliği ayrıca önemlidir. Klima temizliği yapılmayan araçlarda kötü kokular, bakterilerin biriktiği klimalar, klima mekanik arızaları gibi bir çok sorun oluşmaktadır. Bu sorunların oluşmaması için belirli aralıklar ile klimanızın kullanımına göre bakım ve klima temizliği yapılması oldukça önemli bir konudur. Aracınızda klima temizliği yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu konu hakkında aşağıdaki bilgilendirmemizi okuyabilirsiniz.

Araç Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Araç klimaları uzun süreli ve yoğun bir şekilde çalıştırıldıkları zaman çok fazla toz biriktirebilirler. Bu yüzden belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Uzun süre boyunca temizlik yapılmayan klimalar aracın içinde kötü kokular yaymaya başlar ve bu durumda klimanızın temizlenmesi gerektiğini anlayabilirsiniz. Öncelikle polen filtresini temizleyebilirsiniz. Daha sonra klimanın hava kanallarını temizleyebilir ve klimada oluşan kir, bakteri, toz ve benzeri partikülleri temizleyebilirsiniz.

Polen Filtresi Temizleme

Polen filtresi aracınızın peteklerinde yer alır. Klima parçaları arasında en çok kirlenen ve en çok  parçadır. Klima petekleri ara sıra kontrol edildikten sonra temizliği yapılabilir. İç klima parçaları dışında kaldığı için koku gelmesi beklenmez. Polen Filtresi temizliği sayesinde aracınızın havalandırma sistemlerinde oluşacak olan arızalar önceden saptanıp önlenmiş olur.

Araç Hava Kanalları Temizleme İşlemi

Klimanızın performansını korumak ve aracınızda kötü kokuların oluşmasını engellemek için araç klimanızın hava kanallarını temizlemelisiniz. Klima temizleme spreyi ile aracınızın klima havalandırmalarının temizlenmesi için aracınızın klimasını çalıştırın daha sonra bekletin ve bir süre sonra peteklerden içeri doğru spreyi sıkma işlemini gerçekleştirin. Spreyin derinlere ulaşması için sprey başlığı bulabilirseniz kullanmanızda fayda sağlar. Aracının klima temizliğinin en iyi şekilde yapılması için profesyonel oto servis hizmeti alabilirsiniz. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere araç klima temizliği hizmeti konusunda en iyi şekilde yardımcı olabiliriz.

Araç Klimalarında Ozon Temizliği

Aracınızda klima temizliğini yeterli görmezseniz eğer ozon temizliği de yaptırabilirsiniz. Ozon gazı kullanarak yapılan temizleme tekniği genellikle oto yıkamalarda yapılmaktadır. Ozon gazının asıl amacı bakterileri en etkili şekilde öldürmek ve klimanızın daha sağlıklı bir hava verebilmesini sağlamaktır.

Otopratik Klima Hizmeti