Klima Dezenfeksiyonu

Araçlarda Klima Dezenfekte

Araçların her parçası birbiri ile uyumlu ve kullanıcılarıyla birlikte yolcuların sağlığı  kötü şekilde etkilememelidir. Bu yüzden araç genel bakımları yapılırken ek olarak klima bakımları da yapılmalıdır. Klima bakımları araç genel bakımları içinde yapılmasa bile kontrollerini yaptırmalısınız. Aksi halde aracınızın klimasında oluşan bakteriler ve insan sağlığına zararlı kokular aracınızın içinde sizleri hem hasta edebilir hem de rahatsızlık verebilir. Bakteri, küf oluşumu, mantarlar, ve farklı organizmaların oluşumu ve birikmesi yaygın bir durumdur. Bu zararlı organizma toplulukları araçların klima havalandırmaların da oluşabilir. Bu yüzden araçların klima dezenfeksiyonu gereklidir.

Araç klima dezenfeksiyonu araç klimanızda oluşan mikroorganizmaların temizlenmesi adına yapılan bir işlemdir. Bu işlemle birlikte aracınızda her hangi bir şekilde sizi hasta edecek ya da yol sürüş kalitenizi düşürecek koku oluşumları engellenir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere aracınızla ilgili her konuda destek olmak için alanında uzman kişilerle çalışmaktadır.  

Araç Klima Dezenfeksiyonu Yapılması Gerekenler

Belirli aralıklarla temizleme yaparak araç klimasının sağlıklı çalışmasını ve ortamdaki havanın da sağlıklı olmasını sağlamak gereklidir. Antalya şehrinde güneşin yüksek sıcaklığına maruz kaldığımız yaz günlerinde, araç kliması olmazsa olmazlarımız arasında ilk sırada yer alan bir parçadır. Klimanın sağlıklı bir şekilde çalışması ve temiz hava üflemesi için düzenli aralıklarla doğru kişiler tarafından bakımlarının yapılması gerekiyor. Filtrelerin belirtilen sürelerde değiştirilmesi bu bakımların en önemlileri arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte klima sistemi içindeki kirleticileri ve zararlı maddeler yani mikroorganizmaları yok etmek için özel bir klima temizleme spreyi kullanmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu sprey sayesinde klima sisteminin derinlerine püskürtme yöntemi ile tüm sisteme yayılarak temiz bir ortam oluşmasını sağlıyor.

Bu sayede Antalyanın sıcak yaz günlerinde klimanızın serinletici etkisinden yararlanırken, aynı zamanda sağlıklı bir havayı ciğerlerinize mutlu bir şekilde güvenle çekebilirsiniz. Unutmayın, araç klimanızın bakımını ihmal etmek sadece size değil, araçta bulunan diğer yolculara da zarar verebilir. Sağlıklı ve keyifli bir sürüş için düzenli bakımınızı yapmayı ihmal etmeyin! Antalya Döşemealtı Otopratik olarak araçlarınızın düzenli bakımları ile birlikte klima bakımları ve temizliğini de yapmaktayız.

 

Otopratik Klima Hizmeti