Oto Klima Kompresörü Tamiri

Klima Kompresörü

Her gün farklı bir araç üretimi ve farklı bir marka modeli üretiliyor. Otomotiv üreticileri her çıkardıkları modelde farklı gelişimler kaydediyor ve hızlı bir şekilde yenilenme süreçlerine devam etmektedirler.  Araçların her parçası AR-GE çalışmaları ile daha iyi bir seviyeye getirilmektedir.  Klima Kompresörü de bu parçalar gibi farklı gelişimler göstermiş ancak çalışma prensibi değişmemiştir.

Klima Kompresörü Nedir

Aracınızın içinde hava değişimi ya da hava akımının sağlıklı bir şekilde çevirisi için klimalar önemli araç parçalarıdır. Araçlar klimasızda iç kısımda havanın döndürülmesi için klimalar olmazsa olmaz değildir ancak daha temiz ve ortam ısısını ayarlayarak rahat bir araç sürüşü yaşamak istiyorsanız klimalar bir aracın vazgeçilmez parçasıdır. Klima kompresörü aracın klimasında en önemli parçalarından biridir.

Klima kompresörü klima gazının çalışmasında sıkıştırılıp kullanılmasında işe yarar.  Kompresörün sahip olduğu basın belirli bir seviyededir. Basın sayesinde ısı yoğunlaşır ve araca sunulan hava filtrelenerek gönderilir. Klimanın soğutma işleminin sağlanmasına destek parçasına kompresör denilebilir.

Klima Kompresörü Nasıl Çalışır

Klima kompresörü daha öncede yazdığımız gibi basınç ile birlikte çalışır. Klima çalışmaya başladığı andan itibaren kompresörde direkt olarak çalışmaya başlar. Gazın başlangıçta ve giriş çıkışlarda farklı basınç değerlerine sahiptir. Basınç değerleri değişse de gazda bir farklılık oluşmaz. Gaz sıkıştırılma süreçlerinde kompresör ne kadar hızlı tepkime verirse o kadar iyi ger dönüş elde eder.

Klima Kompresörü Arızası 

Klimanın çalıştırılmasından sonra herhangi bir şekilde sıcak hava ya da soğuk hava gelmiyorsa klimada arıza var demektir. Klimanızın herhangi bir parçası arıza vermiş olabilir. Bu durum klima kompresörünü etkileyebilir. Klima kompresöründen sesler geldiğinde arıza verdiği kolayca anlaşılabilir. Yine de alanında uzman kişiler tarafından kontrol edilmesi ve bakımı yapılması önemlidir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak klima kompresörlerinizin arızalarını tespit ediyor ve hızlı bir şekilde müdahale ederek aracınızı eski haline kavuşturuyoruz. Aracınızda oluşabilecek herhangi bir arıza için bakımlar yaptırabilirsiniz. Ancak Klima bakımları daha yetkin kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde klimanızın kompresörlerini ilk günkü verimiyle kullanamayabilirsiniz. Bu yüzden Antalya Otopratik servisi olarak hizmetlerimizi her zaman profesyonel bir şekilde sunuyoruz.

Otopratik Klima Hizmeti