Araç Klima Bakteri Temizliği

Klima Bakteri Temizliği

Aracınızın klimasının sağlıklı bir şekilde çalışması için belirli süreler dahilinde klima bakımlarını yaptırmalı ya da bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Yaz ayları gelmeden hemen önce klimalarınızın polen filtrelerinin yenisi ile değiştirilmesi önerilmektedir. Klimanızın hava kanallarının temizlenmesi için özel tasarlanmış hortumlarla ve boşlukları temizleyecek malzemeler püskürtülebilir. Gaz ile temizleme yöntemi genelde araçların motorlarının üzerine de uygulanan bir yöntemdir. Aynı şekilde aracınızın klima borularında da bu şekilde işlem yapılabilir. Bu işlemin herhangi bir riski olmamakla birlikte oldukça kolay bir şekilde tamamlanır. Aracınızın klimasını Antalya Döşemealtı Otopratik olarak hizmet verdiğimiz adresimizde genel bakım ve özel araç bakımlarınız yapılmaktadır.

Oto Klimalarda Bakteri Temizliği Neden Yapılır?

Klimalar genel olarak uzun süreli çalıştıklarında ve temizlik ya da bakım görmediklerinde borularda bakteri oluşumu gözlenir. Bu bakteriler araç kliması çalışmaya başladığı an hava yolu ile aracın içinde dolaşmaya başlar. Araç içindeki kişiler bu bakımlar yapılmazsa hastalıklara sebebiyet verecek olan bakterileri solur. Aracınızın klimalarını en az 2 defa bakım yaptırmalı ve aracınızda klimayı açtığınız zaman camları bir süre açık tutmanız önerilir.  Araç bakımlarınızın belirli aralıklarla profesyonel oto klima bakımlarını Antalya Otopratik adresimizde yaptırabilir ve sağlıklı bir şekilde araç klimalarınızı çalıştırabilirsiniz.

Araç Klima Bakteri Temizliği ve Fiyatları

Aracınızın ortamdaki havayı temiz bir şekilde sizlere iletmesi için aracınızın klimasına bağlı radyatör peteği, klima filtresi ve bütün parçalarının bakımı önemlidir. Bu parçalar sayesinde aracınızın kliması sizler için sıcak ve soğuk hava dönüşüm işlemlerini sağlar. Belirli zaman dilimleri dahilinde araç parçalarının bakımları ya da değişimlerinin yapılması ve temizleme işlemleri yapılmalıdır. Her araçta oluşacak arıza ya da bakımın tam olarak ne olduğunu bilmek klima bakım fiyatlarında etkilidir.

Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere araç klima bakteri temizliği konusunda alanında uzman oto servis çalışanlarımızla destek olmaya her zaman hazırız. Yaptıracağınız işlemlerin profesyonel bir şekilde yapılması hem güvenliğiniz hem de aracınızın daha uzun ömürlü bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Klima dezenfektasyonu belirli aralıklarla yapılması sağlığınız açısından gereklidir.

 

Otopratik Klima Hizmeti