Fren Hidrolik Değişimi

Fren Hidroliği Değişimi

Araçlarda frenlerin çalışmasını sağlayan bir çok önemli parça bulunmaktadır. Yol güvenliğinizin en iyi şekilde sağlanması için frenlerin her parçası birbiri ile uyumlu bir şekilde çalışmalıdır. Araç sahipleri araçları hakkında bir çok bilgiye sahip olabilir ancak bunu uygulama konusunda her zaman doğru zamanlamayı tutturmak sorun olabilir. Bu yüzden alanında uzman oto servisimizde sizlere motor yağı dahil aracınızla ilgili genel bakımlarının hepsinde yardımcı olabiliriz. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak araç bakım ve onarımlarda sizlere en iyi hizmeti sunmaktan memnuniyet duyarız.

Fren Hidroliği Nedir?

Fren hidroliği araçların debriyaj ve fren pedalında kullanılan harekete geçirici bir sıvıdır. Freni kullanmaya başlamanızla birlikte bu basın fren hidroliği tarafından oluşturulur. Fren sistemi bu yağ sayesinde en iyi şekilde çalışır. Fren hidroliğinin her zaman en iyi şekilde çalışması için kontrolleri yapılmalıdır.

Fren Hidroliği Ne İşe Yarar?

Arabanızın fren sisteminin çalışması için fren hidroliğine ihtiyacı vardır. Fren hidroliğinin asıl amacı fren sisteminden aldığı uyarıyı basınç sistemi ile kuvvete dönüştürmektir. Bu basınç sayesinde araç durma eylemini gösterir. Ön ve arka tekerleklerin fren sistemi basınca karşılık vererek aracın yavaşlatma sürecini başlatır. Fren hidroliği aracın frenleme sisteminin kilit parçasıdır. Bu yüzden genel kontroller yapılırken uzman kişiler tarafından test edilmesi yollarda güvenle ilerlemeniz açısından önemlidir.

Fren Hidroliği Sistemi Nasıl Çalışır?

Fren hidroliği çalışma sistemi sırasıyla şu şekilde ilerler. Öncelikle fren pedalına basarsınız. Daha sonra fren pedalı hidroliğe uyarı göndermiş olur ve fren hidroliği silindirde bulunan pistona kuvvet uygular ve hidrolik basıncı tekerlerdeki fren balatalarına iletir ve yavaşlama işlemi başlar.

Fren Hidroliğinin Azaldığı Nasıl Anlaşılır?

Gösterge ışıklarında bu durumla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca frene bastığınız zaman zorlandığınızı hissediyorsanız fren hidroliği azalmış olabilir. Tam tersi olarak çok yumuşak bir dokunuşta da fren hidroliği ile ilgili azalma söz konusu olabilir.

Fren hidroliği de bir çok parça ve araç sıvıları gibi dengeli olmalıdır. Frenin çok hafif ya da çok ağır olması sizleri aracın kontrolü konusunda sıkıntıya sokabilir.

Otopratik Yağ ve Sıvı Değişim Hizmeti