Sigorta Değişimi

Sigorta Kutusu Nedir?

Araçlarda bulunan sigorta kutusu araç içerisindeki bütün elektrik odaklı parçaların çalıştıktan sonra kontrolünün sağlandığı parçadır. Araçların torpido kısmının altında yer alan ve ana görevi araç sistemi dahilindeki bütün sigortaların kontrolü olan bir parçadır.

Sigorta Kutusu Nerede Bulunur?

Sigorta kutusu araç içerisinde bulunan bütün elektrik aksamlarının birbiri ile bağlantılı olduğu sigorta kutusu aracın elektrik aksamlarının sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Aracın torpido kısmının alt tarafında bulunan bölümde yer almaktadır.

Sigorta Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araç sigortanızda oluşan arızası elektrik akımlarında oluşan aksaklıklar sebebiyle sigorta kutusunda oluşan yanma ve ya kopmalardan meydana gelir. Sigortada oluşan aşırı elektrik akımı sebebiyle devreleri keser ve araç içerisinde oluşacak hasarları engeller.

Araç içerisinde bulunan elektrik aksamlarının çalışmaması gibi bir durumda sigorta arızası olduğunu anlayabilirsiniz. Araç içerisinde bulunan elektrik aksamlarından bazıları aynı anda çalışmayı durdurmuş ya da tepki vermiyorsa sigorta kutusunu kontrol etmeniz gerekebilir.  Uyarı ışıklarını kontrol edebilirsiniz. Sürekli yanıp sönen ışıklar arıza bildirimi yapmaktadır. Aracınızda bazı parçalar çalışıyor bir süre sonra çalışmayı iptal ediyorsa yine sigortada sorun olduğu anlaşılır. Aracınızda oluşan elektriksel sorunların çözümünü bulamıyor ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak istiyorsanız Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere yardımcı olabiliriz.

Sigorta Neden Atar?

Araç sigortası araç içerisindeki elektrik aksamlarında oluşan ani durumlarda araç sigortası devreye girer. Elektrik devrelerinin herhangi bir şekilde kısa devre yapması ya da temas etmesi dahilinde oluşabilecek sorunlar dolayısıyla atabilir. Araç içerisinde sigortalar her zaman aktif bir şekilde çalışırlar. Sigortaların zaman içerisinde kullanımdan kaynaklı devrelerinde dayanıklılık azabilir ve bu durumda sigorta kutusunun değiştirilmesi gerekir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere sigorta değişim konusunda her zaman yardımcı olabiliriz.

Aracınızda elektrik sisteminin düzgün çalışması dahilinde oluşan sorunlar direkt olarak sigorta kutusu ile alakalı olabilir. Onun dışında elektrik aksamları ve aracın farklı bir sorunu sebebiyle oluşan arızaların tespiti için Antalya Döşemealtı Otopratik adresimizi ziyaret edebilir ve aracınızı uzun yıllar boyunca daha sağlıklı bir şekilde kullanmak için bakım yaptırabilirsiniz.

 

Otopratik Elektrik Hizmeti