Arıza Tespit

Antalya Araç Arıza Tespit

Araç Arıza Tespiti

Otomobil Arıza Tespit işlemlerinde her marka otomobil ve model araçta bilgisayar sistemi destekli arıza tespit cihazı kullanarak motor bölümünde oluşan ya da oluşacak arızaların tespitine olanak sağlar. Gelişen otomotiv teknolojileri ve elektronik uygulamaların araçlarda daha fazla kullanılmaya başlamasıyla araç arıza tespit cihazları sayesinde arızaların belirlenmesi hem çok daha hızlı hem de net sonuçlar sunmaktadır.

Otomotiv sektöründe yeni teknolojilerin kullanımı nedeniyle, sadece profesyonel arıza tespit cihazlarıyla yeni sistemlere zarar vermeden en doğru şekilde ekspertiz hizmeti sunulabilmektedir. Bu sayede araç alım satımlarında iki tarafın da daha güvenli işlem yapabilmesi için en önemli faktör olan sağlam ya da arızalı durum raporunu müşterilerimize en güvenli şekilde sunuyoruz.

Arıza Tespiti Ekspertizi

Devamlı ilerleyen otomotiv teknolojileri ve araçlardaki elektronik uygulamaların artan yaygınlığı nedeniyle, test cihazlarının önemi her geçen gün daha da büyümektedir. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak otomotiv sektöründe yeni sistemlerin kullanımının artması sebebiyle, sadece profesyonel teşhis cihazları kullanarak yeni sistemlere zarar vermeden güvenli hizmet sunmaktayız. Bu sayede araç alım satımlarının sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Gelişen otomotiv endüstrisinde hataları ortadan kaldırmak ve aracınızın aşınmasını önlemek amacıyla son teknoloji tanı cihazları kullanarak aracınıza zarar vermeden ölçüm ve kontroller gerçekleştirilmektedir.

Araç Beyni Nedir? (ECU-ECM)

ECU-ECM (elektronik kontrol ünite sistemi) ya da (elektronik kontrol parça modülü) olarak belirtilen parça diğer ismi ile araç beyni olarak bilinen sistemdir. ECU beyin olarak motor yönetimi ve kontrollerin tamamında yetkindir. Motorun çalışma koşullarını sürekli olarak takip ve kontrol altında tutar. Sistem dalgalanmalarını izler ve değişkenleri sürekli olarak ayarlar. ABS sisteminde de ECU benzer bir işlevi üstlenir. Tekerlek hız sensörleri aracın hızını ölçerken, sürücü fren pedalına bastığında ECU, fren merkezi ve kaliperlere belirli aralıklarla hidrolik basınç göndererek tekerleklerin sürekli olarak yavaşlamasını sağlar. Antalya Döşemealtı Otopratik ile araç bakımlarınızı en iyi şekilde yaparak sizlere teslim ediyoruz.

Otopratik Elektrik Hizmeti