Akü Şarj Etme

Akü Şarj Etmek

Araçların aküsünde birden fazla sebepten dolayı hızlı bir şekilde tükenmeler olabilir. Unutulmuş olan araç ışıkları, araç çalışmıyor vaziyette iken müzik açılması, havanın soğuk olduğu zamanlarda aracın uzun süre çalıştırılmaması gibi genel sorunların dışında arıza gibi sorunlarda da akü hızlı bir şekilde tüketim yapabilir.

Akünüzü tekrar doldurarak yolunuza bir süre daha devam edebilirsiniz. Başka bir araç üzerinden takviye yöntemi ile ya da yedek akünüzü kullanarak aracınızı çalıştırabilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

Akü Dolumu Nasıl Yapılır?

Akü dolumu genelde aniden oluşan durumlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemleri yaptırmadan önce aracınızı güvenle bir noktaya park edin ve aracınızın park halinde olduğunu diğer sürücülere gösterecek şekilde etrafına işaretler koyun. Bu noktadan sonra farklı bir araçtan aktarım sağlayacaksınız.

Aküsü dolu olan araç ile burun buruna ya da yan yana olacak şekilde araçları park edin. Kablolardan kırmızı olanı her iki aracın (+) kutuplarına bağlayın. Siyah kabloları da iki aracın (-) kutuplarına bağlayın Kablo ucundaki metalin aracın metal bölgelerine temas etmemesine dikkat edin. Bu konulara çok fazla hakim değilseniz başka birinden destek istemeniz sizin için faydalı olacaktır.
Kutup kabloları doğru bir şekilde taktığınızdan emin olun. Ardından şarjı dolu olan aracı bir süre çalıştırın ve şarjı tükenen araca enerji aktarımını sağlayın.  Kabloların çıkarılması sırası öncelik olarak aküsü doldurulan araçtan başlamak. Daha sonra sırası ile kırmızı sonrada siyah çıkarılarak bu işlemde tamamlanır. Bu işlemler sırasında yine kablo uçlarının metal parçalara dokunmaması bir şekilde temas etmemesi gerekir. Bu işlemlerin yapılması konusunda bilginiz ya da deneyiminiz yok ise uzman kişilerden destek almanız önerilir.

Akünüzü Doğru Adrese Teslim Edin

Aracınızın aküsünün dolumunu ya da değişimini güvenilir oto servis hizmeti sunduğumuz Antalya Döşemealtı Otopratik adresimizde sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Akü sorunu yaşayan araç sürücüleri bu sorunları kendileri de aşabilirler. Ancak yeterli deneyime sahip değilse akü doldurma işlemi sırasında farklı kazalar oluşabilir. Daha profesyonel bir işlem için Antalya Döşemealtı Otopratik olarak sizlere her zaman her türlü bakım onarım konusunda destek olmak için hazırız.

Otopratik Akü Hizmetleri