Akü Değişimi

Araç Aküsü Nedir? 

Araçlarda elektrik enerjisinin dönüşümünü sağlayan akülerin ana görevi motorun başlatılma işlemini gerçekleştirmesidir.  Marş motorunun aktifleşmesi ve motora çalışma sinyalinin ilk verildiği nokta aküdür.

Aracınızın akü seçimini yaparken belli başlı markaları kullanabilir ve sağlıklı bir şekilde aracınızı uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz. Kurşun ve asitli aküler en yoğun olarak kullanılan akü seçenekleri arasında gösterilirler. Değişimini yapacağınız akünün kaliteli olması önemlidir. En iyi verimi almak için doğru akü markalarını kullanmak oldukça faydalı bir adım olacaktır.

Arabada Akü Ne İşe Yarar? 

Aracınızın çalışması için başlangıçta oluşturulan enerji kaynağı aküden gelmektedir. Aracın ilk çalışma eylemini gerçekleştirmesi için anahtarı çevirmeniz gerekecektir. Akünüzün tükenmesi dahilinde aracınız çalışmaz ve hareket etmez. Aküler elektrik enerjisini tekrar toplayabilir vee kullanımı bu sayede mümkün olur.

Akünün Görevleri Nelerdir?

Öncelikli görevi araca çalışma sırasında enerji vermektir. Aracınız çalıştıktan sonra elektrik enerjisine ihtiyaç duymaya devam eder. Araçlar yol boyunca elektrik enerjisini akülerden tedarik ederler. Örnek olarak havanın yağmurlu olduğu bir gün yolda cam silecekleri çalıştırmanız gerekecektir. Klimanızın ortamı serinletmesi ya da ısıtması gerekecektir. Işık sistemlerinin aktif bir şekilde çalışması gerekecektir. Aracınızda neredeyse elektrik ihtiyacı duyan her parça buna müzik ve radyo dinlemek de dahil hepsinin enerjisini aküden sağlamaktasınız.

Akünün Bittiği Nasıl Anlaşılır? 

Akünüzün bittiğini anlamanız çok zor olmayacaktır. Aracın çalışma prensiplerine göre akü ilk nokta olduğu için aracınızın çalışma sorunları ya da yol üzerinde durması gibi durumlarda araç aküsünün bitmek üzere olduğunu ya da bittiğini kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Akünüzün bitme durumları yol üzerinde güvenlik sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden aracınızın aküsünü sık sık kontrol etmeli ve ona göre önlem almalısınız. Antalya Döşemealtı Otopratik olarak akü değişimlerinizde güvenli bir şekilde yapıyor ve yollarda sorun yaşamamanızı sağlıyoruz.

Akü Nasıl Değiştirilir?

Akü değişim konusunu kolay bir işlem olarak görebilirsiniz ancak kimyasal bir madde olan aküyü aracınızdan doğru şekilde sökmek ve doğru şekilde yerleştirmek önemlidir. Akü değişimlerinde profesyonel hizmet almak için Antalya Döşemealtı Otopratik adresimizde akü değişimlerinizi en doğru şekilde gerçekleştiriyoruz.

Otopratik Akü Hizmetleri